Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Ves a Stará Ves u Rýmařova

11. 10. 2011

Lokalita Nová Ves:

Byl jsem zde poprvé v roce 2009. Byla ještě dost velká zima a já se statečně vydal hledat v lese výchoz gossana, kde´se mají nacházet pyromorfity. Měl jsem jen kusé informace, že gossan leží asi 800m sv. od haldy Boží Dar. Hledal jsem hledal, ale nic nenašel a tak jsem se chvíli přehraboval na haldě Božího Daru a pak se vydal na cestu domů.

Má druhá návštěva s kamarádem Lukášem o letních prázdninách v roce 2010 byla úspěšnější. Našli jsem výchoz gossana a pustili se do hledání. Na povrchu bylo plno vzorků s drobnými zelenkavými krystaly pyromorfitu, ale my chtěli najít lepší vzorky a tak jsme se pustili do kopání. Ani to nebylo moc úspěšné, nebyl čas prokopat se do dostatečně velké hloubky a tak jsme to nakonec zabalili. Z této akce mám dva pěkné vzorky s pyromorfity, ale nic extra. Věřím, že pokud se kopne tak se pěkné pyromorfity dají stále najít. Už na ně s kámošem Mackem plánujem akci.

Druhá lokalita Stará Ves:

Tato lokalita se nachází asi 2km jz. od gossana a dost těžko se hledá. Na starých haldách se při roztloukání dají najít velmi pěkné vzorky cerusitu ( i osmistěny ), anglesitu, jehlicovité krystalky malachitu, také pyromorfit a vzácněji linarit. My tady našli všechny uvedené minerály, některé v pěkných ukázkách. Lokalita je stále perspektivní, lepší nálezy jsou podmíněné vytrvalostí a také kusem štěstí.

Fotky z obou lokalit přidám v brzké době.

 

 

krystal anglesitu 2*4mm, vlastní nález

krystal anglesitu 2*4mm, vlastní nález

 

                          pyromorfit na křemeni, 60*40mm. Vlastní nález

6194-1-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

40 Ways to Lop off Your Blood Weight

(AVencaurlVar, 6. 10. 2018 14:25)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-libre/

Boží Dar

(Michal Siegel, 16. 4. 2013 22:28)

Zdravíčko,
kde přesně se ta halda Boží Dar v Nové Vsi nachází, prosím?