Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kniha návštěv

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

99%

(KennethUtivY, 4. 9. 2020 1:34)

Having mastered the vastness of the Taobao mega-resource,
I discovered the advantages of the Aliexpress online trading platform.
This site is a division of Taobao, but for small wholesalers and wholesalers.
Why Aliexpress is so good, and what are its shortcomings.

https://lite.bz/XVq1Y
The first and greatest advantage of this Internet resource is the absence of intermediaries from both the Russian and Chinese sides.
That is, you can make purchases on Aliexpress yourself by paying with a card.
The second advantage is contacting the seller directly, you can ask questions about the product and the timing of the collection of the parcel.
And of course, you will be given a track - the number of the postal item, so that you can track the movement of the parcel.
The third significant advantage of Aliexpress is the language of the site - it is English, which makes it very easy to translate and search for goods.
Of course, those who are not sure of their English can use the on-line google translator or another, the names must be written in the search line in English, even if your page is translated into Russian.
The fourth advantage is the possibility of free delivery to Russia. This is a very nice little thing, the products can be sorted by selecting this "Free shipping" condition under the search bar.
The fifth advantage of this small-scale wholesale resource is that you can find a product that is sold for 1 piece, and there is no need to buy extra units of the product.
To do this, you need to pay attention to the indication of how many units of goods are available for one order, for example: the price costs 5.2 $ / piece and the minimum number of units of goods for one order is not indicated, in another case it is indicated as follows - 3 piece / lot 1.91 $ / piece , that is, the cost of one order is 5.72 dollars,
and the price of a unit is 1.91 dollars, you must purchase 3 units. Another convenience is the indication of the price of the item in US dollars.
It is very convenient and understandable, there is no need to rack your brains with transfers from yuan into dollars - rubles. Also, money is debited from the card at the rate set by your bank.

Lauper

(Hans, 7. 10. 2017 6:53)

Ahoj!
Zaujala me tva bakalarska prace na tema stroncianity na tesinsku.Mam to taky trochu prolezene,jsem byvaly zak p.Ruska.

Super

(Hanys7, 16. 6. 2015 21:40)

Ahoj,
Je mi 14, hrozně se mi líbí minerály, pár jich mám a chtěl bych je začít sbírat.
Bohužel rodiče moc nadšení nejsou, nikde se mnou nechtějí jedzit a spíš mi to zakazují.
Mám nějaké kameny z Hončovky a z Kotouče, jinak hlavně z burzy v Ostravě.
Hrozně se mi líbí malachity, azurity, fluority,acháty a samozřejmě hodně dalších kamenů a chtěl bych se tě zeptat, jestli neznáš nějaké naleziště poblíž Ostravy, kde bych si mohl zajet sám.
V létě pojedu do Orlických hor za strejdou a on říkal, že je tam potůček, kde se dají rýžovat granáty a že mi jich pomůže pár najít.
Taky říkal že mě vezme do Kozákova.
Poraď mi prosím, co si mám s sebou vzít na to rýžování a co do toho lomu( jestli např.: nějaké kladívko atd.)
Máš super stránky.
Díky moc za rady,
Hanys7

DOBRÁ VODA

(Antonín Mixl, 7. 6. 2015 9:35)

Příteli, Vaše stránky jsou moc hezké, ale chci se dotknout lokality Dobrá Voda. Letos jsem ji navštívil cca po 10-ti letech s obavou, zda ji najdu, ale nedala se přehlédnout, protože ten nepořádek, který tam byl je na hony vidět. Měl jsem obavy z toho, že mě tam chytí hajný a seřve, v čemž by měl pravdu. Myslím si, že lokalita ny po kopání měla být, alespoň trochu vrácena do původního stavu. Není to jen Váš problém, takových je více a všichni by se měli zamyslet nad tím, co nám příroda dává a snažit se jí alespoň něco málo vráti. Poze brát je velmi neslušné.
Mixl Tonda

Re: DOBRÁ VODA

(Standa T, 7. 6. 2015 21:41)

Tak jsem kouknul na fotogalerii Dobrá Voda. Pan Mixl má pravdu. Pěkná paseka a slušné díry. Ještě že autor těchto stránek si pořídil vlastní fotodokumentaci jak plundruje les. Já být majitelem pozemku tak pan Skýpala má velký problém.

Re: Re: DOBRÁ VODA

(Antonín Mixl, 10. 6. 2015 11:56)

Nechtěl jsem majitele těchto velmi hezkých stránek tvrdě kritizovat, protože jsou daleko horší místa (např. v Kojatíně a když jsem o něm napsal kritický článek do Minerálu, tak mě na burze v Novém Městě na Moravě napadl p. Souček, že se to tam tak nechává schválně, což je zarážející), kteří by zasloužili na holý zadek, ale chtěl jsem, aby se nad tím, co dělá zamyslel a v budoucnu jednal tak, aby se nemusel za svou činnost na lokalitě stydět.
Tonda Mixl

Re: Re: Re: DOBRÁ VODA

(Jan Skýpala, 11. 6. 2015 19:41)

Dobrý den,
To, že se lokality plundrují a sběratelé si nezahazují své výkopy to se mi taky nelíbí a vždy zdůrazňuji, že si každý má svůj výkop zaházet a uvést lokalitu do co nejlepšího stavu podobnému původnímu a taky se tím řídím. Sám si své výkopy vždy zahazuji, to zdůrazňuji!!! Takže nechápu osočování ze strany pana Standy T. který vůbec nemůže vědět, kdo má který výkop na svědomí. Na lokalitě Dobrá Voda jsem byl pouze jednou v životě a to jsem tam pořídil i moje fotky. Od té doby jsem tam 5 let nebyl a jak lokalita vypadá tak za to já nemůžu. Není to problém jen Dobré Vody, ale všeobecně. Ještě jednou opakuju, své výkopy si vždy zahazuju a lokalitu se po kopání snažím dát do původního stavu.
S pozdravem autor stránek.

iMineraly.cz

(Karlos, 20. 2. 2014 11:25)

Nový portál pro všechny šutráky - http://www.imineraly.cz

Rady

(valy, 4. 1. 2014 18:45)

Zdravím, moc si mi libí tvoje stránky, díky za fotky a info.....Rád bych se tak začal věnovat sběru minerálů a už jsem se vydal do nějakých lokalit poblíž, chtěl bych se ale zeptat, kde bych našel nějaké info jak nejlépe začit se vším všudy, beru internet, názvy knih a další prameny o kterých nevím..moc díky

Re: Rady

(Bambíno, 15. 1. 2014 14:27)

Na to, abys začal sbírat, extra znalosti nepotřebuješ. Vybavení je jasné (kladiva, majzlíky, lupa, katráč, noviny), mrkni do větší knihovny nebo obchodu s knihami - doporučuji Bernardovu Mineralogii ČSSR a knížky od sběratelů (Vanek, Toegel, čas. Minerál), informácii na webech je taky dost. A návštěva burz je taky žádoucí. Prostě, postupem času sám zjistíš co a jak.

Re: Rady

(Verča, 19. 2. 2014 17:08)

Ahoj, chci taky začít sbírat atkivněji, ale nemám parťáka a nevim jak na to pořádně, tak kdybys měl zájem, ráda se přidám=)

Časopis Minerál

(Bohouš, 25. 1. 2014 20:54)

Dobrý den pane Skýpalo,

na vašem webu jsem našel inzerát na stará čísla časopisu Minerál. Chci se přeptat, zda je ještě aktuální. Měl bych zájem o některá čísla z vašeho seznamu. Žel navíc sám žádná čísla nemám, šlo by o odkoupení.

S pozdravem
Bohouš Zapadlo, Praha
bobzap@seznam.cz

nikdenic

(venca, 10. 12. 2013 9:31)

Mažu z oblíbených! Už pár měsíců nic nového na čtení nebo podívání.

hura sutry

(katka, 3. 11. 2013 19:59)

super stranky i foto z lokalit.
sbiram sutry tri roky vetsinou v okoli liberce.nasla jsem ametysty oliviny kremeny a achaty.mam doma jeste par kousku ktere nedokazu rozlustit co jsou zac.mozna se nekdo najde kdo pozna co to je.
preji vsem hodne uspechu s hledanim sutru

Držím palce !

(Jirka J, 30. 8. 2013 16:09)

Tak konečně někdo,kdo dokáže pro svůj sen máknout,bolí ho záda a sem tam i ta kapka krve s prstu se objeví.A ne jen plno odborných názvů a dál jen mlžení o lokalitě na většině mineralogických stránek.Moc vám kluci fandím,líbí se mě že si dáte tu práci se zahrabáním do původního stavu.To dělá opravdu málo lidí.U nás v okolí toho moc není,ale moc rád jezdím na Rožnou,Dřínovou,štolu Mír,Krupku,Vrchoslav a na acháty.Snad se někdy třeba potkáme.Krásné stránky s psaním od srdce.At se daří!!!

Taky se přidávam k ostatním

(Bambíno, 22. 8. 2013 12:57)

super stránky, fakt hezké nálezy (holt, komu se nelení, tomu se zelení). jestli budeš mít někdy chuť se podívat do Krušných hor, ozvi se
(Roman Gramblička - web Minerály Chomutovska)

lapideas

(Jakub, 12. 8. 2013 19:56)

Ahoj, já se sbíráním začal teprve v září, zatím jenom těch pár tromolovaných a občas nějakej surovej, snažím se sehnávat nějaké surové, ale to víš, když ti je třináct tak nikam nejezdíš a jenom kupuješ, bydlím totiž ve Znojmě a našel jsem zatím jen pár kousků granátů 1-0,5 cm. Staršně se milíbí ten tvůj scheelit a whewelit, ale pochybuju, že by se to dalo vyměnit, já vlastně nic, co bys chtěl, nemám.......hezké fotky, skoro každý nalezený kus bych nazval výstavním, ty kalcity, apatity, pyromorfity, epidoty a alumogely mě se strašně líbí, třeba je taky časem seženu.......

Re: lapideas

(Honza, 16. 8. 2013 6:09)

Ahoj, děkuju za reakci. Stejně jako ty, každý jsme někdy začínali a pokud tě šutry budou bavit i nadále uvidíš že se tvá sbírka bude kvapem rozšiřovat. Mohu ti do začátku pár pěkných šutrů věnovat. Ozvi se mi na můj mail a domluvíme se. Honza

super

(ticlak, 2. 8. 2013 6:50)

Moc pěkné stránky...jen tak dál:-)

Minerály

(Ivo Krupička, 12. 5. 2013 13:12)

Ahoj ,Tvé stránky jsou bezva . Jsem od Brna 43járů a o minerály se zajímám ne dlouhou dobu , nemám ani žádné známé v tomto zájmu , kdyby tu měl někdo zájem o společné výpravy , rád se zůčastním . Zatím jen ty kolem jihomoravské - máme jich tu mraky ...:-) děkuji a šutrům zdar ...mail - livingfish@centrum.cz