Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální informace

19. 11. 2012

 Předem se omlouvám za momentální stagnaci stránek. Bohužel mě hned z kraje letních prázdnin potkalo nepříjemné zranění kolene se kterým se budu léčit až do příštího roku. Něakou dobu jsem měl možnost opět vyrážet na šutry a tak jsem dal přednost terénu před sezením u počítače. Bohužel mě teď v prosinci čeká ještě jedna operace a poté budu mít dostatek času vrhnout se na hromadu novinek, které přidám na web. Podám nálezové zprávy z navštívených lokalit a přibudou taky nové přírůstky do sbírky, které jsem odkoupil ze soukromých sbírek nebo na mineralogických burzách. Také mám připravenou hromadu kvalitních šutrů, které mi leží v depozitu. Ty postupem času nafotím a umístím je na web. Zájemci tak budou mít šanci vyměnit kvalitní a mnohdy už nedostupné vzorky. 

Jako návnadu dávám fotky dvou šutrů ze Zlatého Chlumu. První je vzorek svoru, s dokonalým krystalem tetragontrioktaedru almandinu. Jedná se o krystal 11mm velký, dokonale omezený, vysoce kvalitní, bez prasklin. Almandinů jsem našel na chlumu tisíce, ale takových dokonalých krystalů opravdu velmi málo. 

gran-2.jpg

Druhý vzorek není bohužel můj vlastní nález, ale získal jsem ho koupí. Jedná se o menší vzorek křemene s krásnou zlatinkou o velikosti 7mm. Zlato pochází rovněž z lokality Zlatý Chlum. Jedná se o velmi kvalitní vzorek ze staršího sběru. Tak velké zlatinky se této lokalitě vyskytují opravdu jen ojediněle. Jsem za něho moc rád.

zlato-chlum.jpg

Fotky ve větší kvalitě ve fotogalerii Zlatý Chlum. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář